Objazdowy Dom Kultury w Gminie Dębowiec

Warsztaty "metoda projektowa" dla młodzieży 15-25

Zapraszmy Cię do zmieniania swojej miejscowości na lepsze. Do kreatywnego spoglądania na to co Cię otacza. Masz wpływ na to co się będzie obok Ciebie działo jutro i za kilka lat. Działaj z nami!

Nauczymy jak wymyślić wspólnie z kolegami i koleżankami ciekawe wydarzenie w miejscowości. Co zrobić, żeby przyszli Was zobaczyć rodzicie i inni mieszkańcy. Skąd na to wziąć pieniądze i co to znaczy organizować projekt. Wspólnie stworzymy 5 wyjątkowych inicjatyw, których autorami będziecie właśnie Wy. Zaufaj nam, robiliśmy to już wiele razy i naprawdę - MŁODZI MAJĄ WPŁYW i POTRAFIĄ ZMIENIAĆ ŚWIAT.

 • Aleksandra Ciemierkiewicz

  Aleksandra Ciemierkiewicz

  Kieruje podkarpackim Radiem WaWa. Absolwentka KUL na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna; dziennikarka radiowa, współpracująca od 2011 roku z Polskim Radiem Lublin, a od października 2013 także z rzeszowskim oddziałem PR. W trakcie studiów związana z Teatrem ITP, w którym przez cztery lata pełniła funkcję rzecznika. Od trzech lat współpracuje przy organizacji nagrody "Żurawie - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne", gdzie odpowiada m.in. za kontakty z mediami.W projekcie Asy pełni funkcję tutora ds. promocji.

 • Ewelina Jurasz

  Ewelina Jurasz

  Ewelina Jurasz - absolwentka kulturoznawstwa (teatrolog i krytyk sztuki) w UMCS oraz zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej, animatorka kultury pracująca z młodzieżą od 2009 r., recytatorka, prezeska niedawno powołanej Fundacji Monmonde. Prowadziła zespół Komisji Kultury w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS. Jest współzałożycielką nieformalnej, studenckiej Grupy ParaFraza. W ubiegłych latach była członkiem zarządu AIESEC Polska w Lublinie oraz Fundacji Teatrikon, gdzie zajmowała się finansami organizacji i współpracą z biznesem. Współpracuje z Fundacją Rozwoj Dobre Życie i Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.
  Od 2013 r. pracuje w Estradzie Rzeszowskiej, kierując Rzeszowskim Inkubatorem Kultury. Jest konsultantką regionalną programu Erasmus+ Młodzież na lata 2015-2017. Zrealizowała szereg autorskich projektów angażujących środowisko akademickie, społeczności lokalne, szkoły, domy kultury, seniorów. W tym najcenniejsze doświadczenie przyniosły: Across The Skyline, Akcja - Start!, Nie do wiary! To tatary?, Młodzież (dla) Miasta (dwie edycje) oraz LOkomotywy, w ramach których wspierała w realizacji pierwszych inicjatyw kulturalnych łącznie 21 szkół średnich z Rzeszowa, Lublina, Jarosława i Mielca, łącznie ponad 220 uczniów i 20 nauczycieli.
  Dla instytucji kultury stworzyła program budowania relacji i wymiany kompetencji pomiędzy pracownikami, a studentami w ramach projektów ASYstentów Dzielnicy (2013 Lublin) i ich kontynuacji Rzeszowskich ASów (2014 Rzeszów). Zawodowo rozwija się w obszarze wprowadzania zmiany w zarządzaniu instytucjami kultury, otwierania ich na potrzeby lokalne i oddolne inicjatywy, rozwijania i sieciowania kadr kultury. 

   

 • Joanna Zawadzka

  Joanna Zawadzka

  Absolwentka kulturoznawstwa UMCS w Lublinie. Zaangażowana w działalność społeczną w grupach studenckich m.in. "ParaFraza" i organizacjach  np.  "Teatrikon". Obecnie pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie. Założyła i prowadzi LAMĘ - Letnią Akademię Młodych Animatorów. Zajmuje się dizajnem: szyje, konstruuje, buduje. Zrealizowała wiele warsztatów dla młodzieży, szczególnie opartych na ich relacjach z otoczeniem. Pasjonatka działania na rzecz. Poprowadzi warsztaty z diagnozy społeczności lokalnej.

 • Katarzyna Krzywicka

  Katarzyna Krzywicka

  Absolwentka MISHuS KUL oraz UMCS (filologia polska ze specjalnością teatrologiczną), Inkubatora Animacji Kultury (Warsztaty Kultury w Lublinie), Szkoły Pedagogów Teatru (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego), Laboratorium Edukacji Twórczej (CSW) oraz licznych kursów i szkoleń. W latach 2010-2015 współtworzyła  Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon, gdzie zajmowała się głównie projektami o charakterze edukacyjnym i artystycznym. W 2014 roku współtworzyła niezależny społeczny Dom Kultury Narnia w lubelskiej dzielnicy Kalinowszczyzna. 
  Angażuje się w pracę ze społecznością lokalną w Gminie Jabłonna. Koordynator projektu „IMPRO LATO” w ramach programu „Lato w teatrze” (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie) realizowanego w Gminie Jabłonna w 2015 roku. Doświadczona w pracy z młodzieżą. Prowadzi też zajęcia twórcze dla dzieci, bazując na pracy z książką i działaniach skupionych wokół pedagogiki teatru i szeroko rozumianej edukacji kulturalnej. Współpracuje prowadząc warsztaty z m.in. Centrum Promocji i Kultury Gminy Głusk, Gminną Biblioteką Publiczną w Jabłonnie, Galerią Labirynt w Lublinie, Stowarzyszeniem Pracownia Rozwoju Lokalnego, Domem Kultury Narnia. Poprowadzi warsztaty z zarządzania projektem. 

 • Karolina Słowik

  Karolina Słowik

  Absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego (2014), stażystka w Estradzie Rzeszowskiej - Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Związana z grupą SLOT, z którą prowadzi SLOT ART CAFE, kawiarnię artystyczną w Rzeszowie. Inicjatorka projektu "Latający Dywan" docierającego z ideą dialogu i obcowania człowieka z człowiekiem do mieszkańców i mieszkanek miasta, brała udział w "Wolontariacie ponad granicami" cyklu warsztatów i wymianie międzynarodowej. Uczestniczka Klubu Młodych Liderów. Zaangażowana w działalność społeczną, edukacyjną i kulturalną. Z zamiłowania podróżniczka. Odwiedziła m.in. Izrael, Indie i Nepal. Poprowadzi warsztaty integracyjne i współpracy w grupie. 

© 2019 Fundacja Monmonde | Realizacja: Zdzislowicz.pl - Serwisy internetowe

Objazdowy Dom Kultury w Gminie Dębowiec