Objazdowy Dom Kultury w Gminie Dębowiec

Muzyka i instrumenty

 • Fundacja Inicjatywy Artystyczne UNISSON

  Fundacja Inicjatywy Artystyczne UNISSON

  Warsztaty muzyczne: śpiewu, muzyki ludowej polskiej i ukraińskiej, gry na tradycyjnych instrumentach z pogranicza karpackiego poprowadzą Bogdan Nikiruy, Julia Honcharuk, Iaroslav Liashok. Uczestnicy będą mieli możliwość wspólnie z artystami spróbować gry na instrumentach, przygotować lokalne pieśni i piosenki, zawiązać lokalny zespół muzyczny, przełamywać stereotypy o innych kulturach.

  Trudno powiedzieć dokładnie, kiedy urodziła się Fundacja «UNISSON». Droga stworzenia była bardzo trudna, z kolei informacyjna i pouczająca. Jedną z głównych atrakcji był czas pojawienia się idei "tworzenia fundacji". Dość nieoczekiwany był drugi etap. Nie mniej ważny. Nazwa. Jeszcze nieistniejącej Fundacji, ale już obrazowo opracowanej w pomysłach. Organizację zarejestrowano w 2013 roku, jej członkowie pracują nad wzajemną promocją młodych artystów Ukraińskich w Polsce i na świecie oraz Polskich poza granicami kraju. Współtworzą wydarzenia artystyczne w Galerii Sztuki "Młyn" i w ramach "Wschodu Kultury - Europejskiego Stadion Kultury" w Rzeszowie.

   

 • Dariusz Majewski

  Dariusz Majewski

  Właściciel szkoly muzycznej OKTAWA, od wielu lat muzyk, gitarzysta zespołów ludowych i bandów. Poprowadzi lekcje gry na gitarze. 

© 2019 Fundacja Monmonde | Realizacja: Zdzislowicz.pl - Serwisy internetowe

Objazdowy Dom Kultury w Gminie Dębowiec